Ebeveynler için bebek bekleme sürelerinde şüphesiz ki en önemli şeylerden biri bebeğin cinsiyetidir. Tıbbi yöntemlerin yanı sıra farklı kültürlerin de cinsiyeti tahmin etmeye yönelik pek çok deneyimi vardır. Türkiye’de bu yöntemler için karnın almış olduğu şekil, annenin yüzündeki değişim, ayak sıcaklığı ve yüzük testi olarak örneklendirilebilir.

Cinsiyetin belli olduğu dönemse döllenmenin oluştuğu andır. Gelişen teknolojiyle gebeliğin ilerleyen haftalarında ise ultrason yardımıyla bebeğin cinsiyetini öğrenmek mümkündür. Peki ya daha önceki dönemlerde bebeğinin cinsiyetini merak eden aileler Rus Takvimini nasıl kullanıyordu? Merak ettiğiniz tüm soruların cevapları için okumaya devam ediniz.

Rus Takvimi Neye Göre Belirlenir?

Özünde geleneksel bir yönteme dayanan ve bilimsel kanıtı bulunmayan Rus Takvimi, anne ve babaların hücre yenilenmelerini tahmin etme yoluyla belirlenmektedir. Her zaman kesin sonuç vermemesine karşın cinsiyete yönelik ipuçları verebilmektedir.

RUS TAKVİMİ İLE CİNSİYET HESAPLAMA
rus takvimi

Rus Takvimi Nedir?

Rus Takvimi, ebeveynlerin gerçek doğum günü, ayı ve yılıyla, annenin son adet tarihine göre bebeğin cinsiyetinin tahmininde kullanılan bir yöntemdir. Bilgilerin sisteme doğru şekilde girilmesi cinsiyetin öğrenilmesinde en önemli husustur. Bu sayede doğru sonuçları almak mümkündür ve dünyada pek çok kişi tarafından kullanılan yaygın bir yöntemdir.

Rus Takvimi Ne Kadar Güvenilir?

Tıpkı Çin Takvimi gibi tahmine dayalı bir yöntem olduğundan doğru sonuçlar alınmayabilir. Doğru olmayan neticeler için Ruslar özel durumların varlığından bahsetmektedir. Örneğin; kişinin yaşadığı kan kayıpları sonucunda kan yenileme süreci farklılık gösterdiğinden sonucun doğru çıkmama durumundan söz etmişlerdir.

Mutlaka Bakın-> https://hesaplamauzmani.com/gebelik/cin-takvimi-cinsiyet-hesaplama.html

Sonuçlar Zamansal Olarak Değişiklik Gösterir Mi ?

Ele alınan bilgiler anne babanın doğum tarihiyle birlikte annenin son adet olduğu tarih olduğundan değişiklik gösterecektir. Çünkü annenin adet olduğu dönem yıl içinde değişiklik göstermektedir.

Rus Takvimine Doktorların Yorumu Nedir?

Rus Takvimi gibi diğer cinsiyeti belirmeye yönelik tahminler yürüten yöntemler uzmanlarca kabul edilmemektir. Çünkü bebeğin oluşumu ve dünyaya gelmesinde en önemli faktör anne ve babanın kalıtsal özellikleridir. Rus takvimine göre annenin son adet tarihi baz alındığından bunun sadece tahminden ibaret olduğuna vurgu yapılmaktadır. Bunun yanı sıra doğum tarihinin yanlış yazıldığı , kimliklerinde yer alan doğum tarihleri hakkında kesin bilgiye sahip olmayan birçok anne ve baba olduğu gibi adet düzensizliği de yaşayan pek çok anne adayı vardır. Bunlar göz önüne alındığında doğru sonuçları beklemenin pek mümkün olmadığı da belirtiliyor. Kimi uzmanlara göreyse bu yöntemler sosyal medyanın yaygınlaşmasının getirdiği daha fazla ilgi toplama düşüncesidir.

Mutlaka Bakın-> https://hesaplamauzmani.com/gebelik/japon-takvimi-cinsiyet-hesaplama.html

Rus Takvimi İle Çin Takvimi Arasındaki Farklar

Hamilelik döneminde en çok merak edilen konu cinsiyettir ancak 16. Haftadan itibaren bebeklerinin cinsiyetini öğrenme şansını bulan aileler 16 haftadan önceki dönemde Rus ve Çin Takvimini kullanmaktadırlar. Her iki takvim de konusu bakımından aynı gibi gözükse de kendi içlerinde farklılıklar göstermektedir. Bu durum da ‘ Hangi takvimi kullanmalıyım? ‘ sorusunu getiriyor akıllara.

Her iki takvim de de sonuca ulaşmak için farklı bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Rus teqvimi anne babanın doğum tarihini isterken Çin takvimi sadece annenin yaşını ister. Yine benzer şekilde Rus takvimi annenin son adet tarihini isterken Çin takvimi annenin ne zaman hamile kaldığını istemektedir. Bazı durumlardaysa Çin takviminde farklı Rus takviminde farklı sonuç alınmaktadır. Bu hususta dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kullanılan takvimin hangisi olursa olsun yeni yıla göre tercih edilmesidir.

Her iki takvim için de en önemli husus bilgilerin doğru ve net oluşudur. Aksi takdirde sonuçların yanlış çıkması kaçınılmaz olmaktadır.