İmam Hatip 8.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama 2019

İmam Hatip Lisesi 8. Sınıfta okuyan öğrencinizin dönem sonu ortalamasını ve hangi belgeyi aldığını öğrenmek için aşağıdaki hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Listelenen derslerin karşısındaki puan kısmına o dersin dönem sonu puanını girerek hesapla butonuna basınız.

8. SINIF İMAM HATİP TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA
Türkçe
Matematik
Fen ve Teknoloji
İnkilap Tarihi
Yabancı Dil
Din Kültürü
Görsel Sanatlar
Müzik
Beden Eğitimi
Teknoloji ve Tasarım
Kur'an-ı Kerim
Arapça
Hz. Muhammed'in Hayatı
Temel Dini Bilgiler)
SEÇMELİ DERSLER
8.sınıf imam hatip taktir teşekkür hesaplama

Not: Dersin karşısındaki puan kısmını boş bırakırsanız hesaplama aracı o dersin puanını sıfır olarak alacaktır. Lütfen 0-100 arası puan değeri giriniz. 

İmam Hatip Lisesi 8. Sınıfta Ağırlıklı Not Ortalaması Nasıl Hesaplanmaktadır?

İmam Hatip Lisesi 8. Sınıfta okuyan öğrencilerin ağırlıklı not ortalamaları hesaplanırken dersten aldıkları dönem sonu puanı ile o dersin haftalık ders saati sayısıyla çarpılır. Bu işlem dönem içinde görülen tüm dersler için tekrarlanır. Çıkan sonuçlar toplanarak tüm derslerin haftalık ders saati sayılarının toplamına bölünür. Bu şekilde öğrencinin dönem sonu ağırlıklı not ortalaması bulunur.

İmam Hatip Lisesi 8. Sınıfta Görülen Seçmeli Derslerin Ağırlıklı Not Ortalamasına Etkisi Var mıdır?

Evet vardır. İmam Hatip Lisesi 8. Sınıfta öğrencilerin ağırlıklı not ortalamasının nasıl hesaplandığını yukarıdaki yazımızda anlatmıştık. O hesaplamaya seçmeli derslerin dönem sonu puanları da dahil edilmektedir.

İmam Hatip Lisesi 8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

İmam Hatip Lisesi 8. Sınıfta takdir teşekkür hesaplaması yapılırken bazı şartlar vardır. Bu şartlardan birincisi öğrencinin Türkçe dersinden dönem sonu not ortalamasının 55,00 puandan daha aşağıda olmaması gerekmektedir. İkinci şart ise diğer derslerinin 45,00 puandan aşağıda olmama şartıdır.
Eğer öğrenci bu şartları sağlıyorsa dönem sonu puanı 70,00 ile 84,99 puan arasında olanlara teşekkür belgesi verilir. Dönem sonu ağırlıklı puanı 85,00 ile 100 puan arasında ise takdir belgesi verilir.

İmam Hatip Lisesi 8. Sınıfta Dönem Ortalaması 69,50 ile 69,99 Puan Arasında İse Teşekkür Belgesi Alınabilir mi?

Hayır teşekkür belgesi verilmez. Bunun sebebi de İmam Hatip Lisesi 8. Sınıfta takdir ve teşekkür belgesi hesaplaması yapılırken yukarı doğru yuvarlama yapılmamaktadır. Dolayısıyla öğrencinin dönem sonu puanının mutlaka 70,00 ile 84,99 puan arasında olması gerekmektedir.

İmam Hatip Lisesi 8. Sınıfta Dönem Ortalaması 84,50 ile 84,99 Puan Arasında İse Takdir Belgesi Alınabilir mi?

Hayır takdir belgesi verilmez. Bunun sebebi de İmam Hatip Lisesi 8. Sınıfta takdir ve teşekkür belgesi hesaplaması yapılırken yukarı doğru yuvarlama yapılmamaktadır. Dolayısıyla öğrencinin dönem sonu puanının mutlaka 85,00 ile 100 puan arasında olması gerekmektedir.

1 1 1 1 1