Rus Takvimi İle Bebek Cinsiyeti Hesaplama 2020

Gelişen teknolojiyle gebeliğin ilerleyen haftalarında ise ultrason yardımıyla bebeğin cinsiyetini öğrenmek mümkündür. Peki ya daha önceki dönemlerde bebeğinin cinsiyetini merak eden aileler Rus Takvimini nasıl kullanıyordu? Hemen alt kısımda rus takvimi hesaplama ile bebeğin tahmini cinsiyetini öğrenin!

RUS TAKVİMİ İLE CİNSİYET HESAPLAMA
rus takvimi

Rus Takvimi Nedir?

Rus Takvimi, ebeveynlerin gerçek doğum günü, ayı ve yılıyla, annenin son adet tarihine göre bebeğin cinsiyetinin tahmininde kullanılan bir yöntemdir. Bilgilerin hesaplama sistemine doğru şekilde girilmesi cinsiyetin öğrenilmesinde en önemli husustur. Bu sayede doğru sonuçları almak mümkündür ve dünyada pek çok kişi tarafından kullanılan yaygın bir yöntemdir.

Özünde geleneksel bir yönteme dayanan ve bilimsel kanıtı bulunmayan bu yöntem, anne ve babaların hücre yenilenmelerini tahmin etme yoluyla belirlenmektedir. Her zaman kesin sonuç vermemesine karşın cinsiyete yönelik ipuçları verebilmektedir.

Ne Kadar Güvenilir?

Tıpkı Çin Takvimi gibi tahmine dayalı bir yöntem olduğundan %100 doğru sonuçlar alınmayabilir. Doğru olmayan sonuçlar içinse özel durumların varlığı önem arz etmektedir. Örneğin; kişinin yaşadığı kan kayıpları sonucunda kan yenileme süreci farklılık gösterdiğinden sonucun doğru çıkmama durumundan söz etmişlerdir.

Sonuçlar Zamansal Olarak Değişiklik Gösterir Mi ?

Ele alınan bilgiler anne babanın doğum tarihiyle birlikte annenin son adet olduğu tarih olduğundan değişiklik gösterecektir. Çünkü annenin adet olduğu dönem yıl içinde değişiklik göstermektedir.

Doktorların Yorumu Nedir?

Bilimsel olmayan cinsiyeti belirmeye yönelik tahminler yürüten tüm yöntemler uzmanlarca kabul edilmemektedir. Çünkü bebeğin oluşumu ve dünyaya gelmesinde en önemli faktör anne ve babanın kalıtsal özellikleridir. Rus takvimine göre annenin son adet tarihi baz alındığından bunun sadece tahminden ibaret olduğuna vurgu yapılmaktadır. Bunun yanı sıra doğum tarihinin yanlış yazıldığı , kimliklerinde yer alan doğum tarihleri hakkında kesin bilgiye sahip olmayan birçok anne ve baba olduğu gibi adet düzensizliği de yaşayan pek çok anne adayı vardır. Bunlar göz önüne alındığında doğru sonuçları beklemenin pek mümkün olmadığı da belirtiliyor. Kimi uzmanlara göreyse bu yöntemler sosyal medyanın yaygınlaşmasının getirdiği daha fazla ilgi toplama düşüncesidir.

Diğer Takvimler Arasındaki Farkları

Hamilelik döneminde en çok merak edilen konu cinsiyettir ancak 16. Haftadan itibaren bebeklerinin cinsiyetini öğrenme şansını bulan aileler 16 haftadan önceki dönemde Rus ve Çin Takvimini kullanmaktadırlar. Her iki takvim de konusu bakımından aynı gibi gözükse de kendi içlerinde farklılıklar göstermektedir. Bu durum da ‘ Hangi takvimi kullanmalıyım? ‘ sorusunu getiriyor akıllara.

Her iki takvim de sonuçlara ulaşmak için farklı bilgilere ihtiyaç duymaktadır. Rus Takvimi anne babanın doğum tarihini isterken Çin takvimi sadece annenin yaşını ister. Yine benzer şekilde Rus takvimi annenin son adet tarihini isterken Çin takvimi annenin ne zaman hamile kaldığını istemektedir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kullanılan takvimin hangisi olursa olsun yeni yıla göre tercih edilmesidir. Her iki takvim için de en önemli husus bilgilerin doğru ve net oluşudur. Aksi takdirde sonuçların yanlış çıkması kaçınılmaz olmaktadır.