Lise Hazırlık Sınıfı Takdir-Teşekkür Hesaplama

Lise hazırlıkta okuyan öğrencinizin takdir teşekkür belgesi almaya hak kazanıp kazanmadığını öğrenmek için aşağıdaki derslerin puanlarını girerek sonucu hemen öğrenebilirsiniz!

LİSE HAZIRLIK TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA
Türk Dili ve Ed.
Matematik
Birinci Yabancı Dil
İkinci Yabancı Dil
Bilgisayar Bilimi
Beden Eğitimi
Görsel S. ve Müzik
lise hazırlık taktir teşekkür hesaplama

Not: Eğer dersin karşılığındaki puan kısmını boş bırakırsanız dersin puanı sıfır olarak kabul edecektir.

Hangi Liselerde Hazırlık Sınıfı Bulunmaktadır?

Sosyal Bilimler Liselerinde ve Anadolu Liselerinin bir kısmında hazırlık sınıfı bulunuyor. 

Hazırlık Sınıfı Ağırlıklı Not Ortalaması Nasıl Bulunuyor?

Hazırlık sınıfındaki öğrencinin ağırlıklı not ortalaması bulunurken dersten dönem sonunda aldığı puan ile o dersin haftalık ders saati sayısı çarpılır. Bu işlem tüm dersler için yapılır ve çıkan sonuçlar toplanarak her dersin haftalık ders saati sayılarının toplamına bölünür. Bulunan sonuca göre öğrencinin dönem sonunda takdir belgesi mi teşekkür belgesi mi aldığı belirlenir.

Hazırlık Sınıfı Öğrencisi İçin Takdir Teşekkür Hesabı Nasıl Yapılmaktadır?

Hazırlık sınıfında okuyan öğrencinin takdir ve teşekkür belgesi işlemlerinde dönem sonu ağırlıklı not ortalamasına bakılır. Eğer öğrencinin dönem sonu ortalaması 70,00 puan ile 84,99 puan arasındaysa teşekkür belgesi alır. Dönem sonu ortalaması 85,00 ile 100 puan arasında ise takdir belgesi verilir. Öğrencinin takdir belgesi veya teşekkür belgesi alabilmesi için en temel şart ise hiçbir dersinin zayıf olmaması gerekmektedir. Eğer öğrencinin zayıfı varsa dönem sonu ortalaması bu belirtilen puanlar arasında olsa dahi takdir belgesi veya teşekkür belgesi alamaz.

Dönem Sonu Ortalaması 69,50 ile 69,99 Puan Arasında Olanlar Teşekkür Belgesi Alabilirler mi?

Bir öğrencinin teşekkür belgesi alabilmesi için gerekli şartları ve olması gereken puan aralıklarını yukarıdaki yazımızda belirtmiştik. Bu puan aralıklarında olması gerekmektedir. Takdir ve teşekkür işlemlerinde yukarı yuvarlama yapılmadığı için puanı 69,50 ile 69,99 puan arasında olanlar teşekkür belgesi alamamaktadırlar.

Dönem Sonu Ortalaması 84,50 ile 84,99 Puan Arasında Olanlar Teşekkür Belgesi Alabilirler mi?

Bir öğrencinin takdir belgesi alabilmesi için gerekli şartları ve olması gereken puan aralıklarını yukarıdaki yazımızda belirtmiştik. Bu puan aralıklarında olması gerekmektedir. Takdir ve teşekkür bulunurken yukarı yuvarlama yapılmadığı için puanı 84,50 ile 84,99 puan arasında olanlar takdir belgesi alamamaktadırlar.

1 1 1 1 1 Oylar 5.00 (1 Oy)