Kelime Sayısı Hesaplama - Kelime ve Karakter Sayacı

Kelime sayacı ile toplam kelime ve karakter sayısını bulabilirsiniz. Karakter sayıları boşluklu ve boşluksuz olarak hesabedilmektedir. Alt kısımda yer alan sayacın en güzel özelliği ise sayfa yenilemesi yapmadan sahip olduğu alt yapı sayesinde anında sözcük sayısını hesaplamaktadır. Bunun gerçekleşmesi için metin alanın dışında herhangi bir yere tıklamanız yeterli olacaktır.

KELİME VE KARAKTER SAYISI HESAPLAMA ARACI
 

Toplam kelime sayısı:

Toplam karakter sayısı(boşluk dahil):  

Toplam karakter sayısı(boşluksuz):

kaç kelime

Kelime sayacını kimler kullanıyor?

İnternet dünyasında content manager(içerik yöneticiliği) bir hayli gelişmiş durumda. Bir çok kişi web sitesi tasarlarken yazılacak yazıları kendi yazmıyor ve bu işi meslek edinmiş kişiler aracılığıyla içerik problemini çözme yoluna gidiyor.

Bu durumda da makale yazarlığı ön plana çıkıyor. Makale yazarları yaptıkları işi ücretlendirirken yazılan yazının font, punto, kalınlık veya herhangi başka bir değişkenine göre değil kelime sayısı üzerinden fiyatlandırma yapmaktadır. Bu fiyatlandırma 100 kelime üzerinden  yapılmaktadır. Burada toplam karakter sayısı değil toplam kelime sayısı ön plana çıkmaktadır.

Bazı mütercim tercümanlık hizmeti veren şirkerlerde yine kelime sayısı üzerinden fiyatlandırma yoluna gidebileceği gibi "boşluksuz karakter" sayısını baz almaktadır. Bu araç ile hem boşluklu hem boşluksuz karakter sayısını anında öğrenebilirsiniz.

Kelime ve sözcük aynı anlama mı geliyor?

Her ne kadar günlük hayatta çok fazla kullandığımız iki kavram olmasına rağmen bazen sözcük ve kelime kavramları anlamsal olarak karıştılabiliyor. Bu iki kelime eş anlamlıdır. 

Karakter ne demektir?

Karakter bir ifade veya kelimede en küçük harf, işaret veya semboldür.

Örneğin: Nokta(.) , virgül(,), ünlem(!), sayı(1), yüzde(%) vs birer karakterdir.