Kazananların tamamen rastgelelik ilkesiyle seçildiği çekiliş sistemi hemen alt kısımda yer alıyor! 

ÇEKİLİŞ SİSTEMİ
Kampanya Adıçekiliş yap 2

  • Youtube, Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya mecraları için kullanılabilir.
  • Belli bir listede bulunan isimlerden istenilen sayıda asıl ve yedek seçilmesini sağlar. Bunu yaparken de verilen listeyi yeniden sıralar, numaralandırır ve listedeki elemanları rastgele(random) seçer.
  • Çekilişin sonuçları pdf olarak bilgisayara indirilebilir. Bu pdf dosyasında tam liste, asil kazananlar, yedek kazananlar ve işlem saati yazmaktadır.

Araç Nasıl Çalışır?

  • Birden fazla kişinin katıldığı ve aralarından sizin belirlediğiniz kazanan kişi sayısı kadar kullanıcının belirlendiği sistem olarak tanımlanabilir.
  • Her satırda adayların isimleri ve o isimleri temsil eder nitelikte bir numara yazılır. Sorgulandığında belirlediğiniz kadar kişi yarışmayı kazanmış olacaktır.
  • Robot çalışma çalışma mantığından ötürü kazananları random bir şekilde belirler. Sonuç öncesinden tahmin dahi edilemez.
  • Adayların şansının değiştirilmek istenmesi halinde aynı adayı birden fazla yazarak olasılığı değiştirebilirsiniz.

Adım Adım İşlemler

Çekilişin Adı: Belirlediğiniz kampanya adını bu alana belirtiniz.
Çekiliş Listesi: İsimler, sayılar ya da gruplar alt alta yazılır. Talihliler girilirken her adayı enter aracılığıyla yeni satıra yazmalısınız. Her katılımcının alt alta gelmesi gerekmektedir.
Seçilecek Asıl Kişi Sayısı: Listedeki katılımcılardan kaç tane seçileceği belirlenmektedir. Asıl kişi sayısının katılımcı sayısından fazla olmaması gerekmektedir.
Yedek Talihli Olsun mu? : Yedek talihli alanının seçilmesi halinde asıl kişi sayısı kadar yedek katılımcı işlemde yer alacaktır.

Kura Türleri Nelerdir?

İsim Yöntemi: Katılımcıların isimlerinin yazılmasıyla,
Sayı Yöntemi: Sayı aralığının belirlenip kuranın gerçekleştirilmesiyle,
Grup Yöntemi: İsimleri yazılan katılımcıların istenilen sayıda gruplara bölünmesiyle,
Mayın Tarlası: Mayın tarlası oyunuyla kaybedenin belirlenmesi durumu,
Tombala Yöntemi: Seri şekilde işlemin ardından her turda çıkan sonucun elenmesini sağlar.

Nasıl Çalışır?

Random mantığıyla çalışan sistem sonucun bir sonraki işlemde aynı şekilde çıkmayacaktır. Sonuçlar daha önceden belirlenemediği için rastgele üretilmektedir. Burada de temel mesele veri girişinde hata olmadığına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde sonuç bir defa üretilecektir.

Bu Aracı Aracını Kimler Kullanabilir?

Facebook, Instagram ve Youtube kanalı olan kullanıcılar kullanabilirler. Belli koşullarda katılım oluşturacakları kampanyaları için de güçlendirmek için kullanabilmektedirler. Başka bir bakımdan da tamamen eğlence amaçlı kullanımı da mevcuttur.

İsim ve Sayı Kura Çekme Nasıl Yapılır?

İsimlerin alt alta yazılarak yapılacak olan sıralamalarda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aynı ismin iki defa art arda yazılmamasıdır. Bu durum yedek kullanıcının da listeye katılması durumunda aynı kişinin hem asıl kazananda hem de yedek kazananda olma ihtimali artmaktadır. Bu bağlamda yazılacak isimlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Her bir satıra bir sayı gelecek şekilde oluşturulacak olan listede kura çekimi yapılabilmektedir. Bu sayede istenilen kadar rastgele sayı üretilecektir.

Instagram, Youtube ya da Facebook İçin Kullanılır mı?

Facebook, Instagram ya da Youtube gibi sosyal mecralarda canlı yayın halinde kullanıldığından tüm kullanıcıların önünde işlem yapılabilir. Ardından sonuçlar PDF olarak da indirilebilmektedir. Bu sayede herhangi bir soru işareti ya da haksızlık yapıldığına dair şüpheler de ortadan kalkmış olacaktır.

Sonuçlar Ne Kadar Güvenirilir?

Üçüncü şahısların algoritmaya dahil olmasının mümkün olmaması sebebiyle herhangi bir haksızlık bulunmamaktadır. Ayrıca kullanılan programı katılımcılar kendileri de rahatlıkla test edebilmektedir.