Hangi burçtan olduğunuzu merak mı ediyorsunuz? Burç hesaplaması yapmak için öncelikle doğum tarihinizi bilmek yeterlidir. Aşağıdaki forma doğum tarihinizi girerek sonucu göster butonuna basmanız yeterli!

Burç hesaplama aracı
Doğum tarihiniz

Burç hesaplama aracı

Burç kelimesi insanların doğdukları zamanla ilgili olan bir terimdir. Burada bakılan esas nokta, kişinin doğduğunda güneşin pozisyonunun nerede olduğudur. Doğduğunuzda güneşe doğru çizilmiş çizgi sonsuza doğru uzatılmaktadır ve burç belirlemesi bu şekilde yapılmaktadır. Bu çizilen çizgide burcu göstermektedir. Burçlar Horoskop olarak bilinen göksel haritasına göre 30 derecelik 12 bölümden oluşmaktadır. Horoskop çizilen göksel harita 360 derecedir.

Burçların Genel Özellikleri Nelerdir?

Hangi tarih aralığında hangi burç var ve özellikleri neler tek tek inceleyelim;

Koç Burcu : 21 Mart ile 20 Nisan arasında doğanlar koç burcu gurubundadır. Tipik özellikleri ise başarıya ulaşmak için çok çalışan, zaferi elde etmek için elinden geleni yapan fakat bu konuda da sabırsız olan bir burçtur. Kendini geliştirmeye çalışır. Bu burçta olan kişilerin başarılı olabilecekleri mesleklere birkaç örnek verecek olursak ; komutanlık, yöneticilik, politika, işletmecilik vb. verilebilir.
En iyi anlaştıkları burçlar ise yay burcudur ve aslan burcudur. Oğlak burcu, terazi burcu ve yengeç burçlarıyla da iyi anlaştıkları söylenemez.

Boğa Burcu : 21 Nisan ile 21 Mayıs arasında doğanlar Boğa burcudur. Boğa burçları kendinden emin olan ve hayattan beklentileri belli olan kişilerdir. Çok dost canlıdırlar ama bencil ve alından olmaları da onların olumsuz yanlarıdır. EN iyi anlaştığı burçlar ise Oğlak ve Başak burcudur. Akrep, aslan ve kova ile çok iyi anlaşamazlar.

İkizler Burcu : 22 Mayıs ile 22 Haziran arasında doğan kişiler ikizler burcudur. İkizler burcu genellikle iyi niyetli kişilerdir ve yardımseverlerdir. İkizler burcunun en tipik özellikleri ise çok konuşmalarıdır. Bankacılık ve gazetecilik mesleklerinde başarılı oldukları gözlenmektedir. En iyi anlaştığı burçlar ise kova ve terazi burçlarıdır. Yay burcu ve Başak burcuyla pek anlaşamaz.

Yengeç Burcu : 23 Haziran ile 22 Temmuz arasında doğanlar yengeç burcudur. Dikkatsizlikleriyle ünlenmiş bir burçtur. Otelcilik gibi mesleklerde başarılı olabilmektedirler. En iyi anlaştıkları burçlar ise kova ve akrep burcudur.

Aslan Burcu : 23 Temmuz ile 22 Ağustos arasında doğanlardır. İyi değerlendirme yeteneğiyle ön plana çıkan yengeçler ayrıca çok cömerttirler. Koç burcuyla ve yay burcuyla çok iyi anlaşırlar. Boğa, Kova ve Akrep burcuyla pek anlaşamazlar.

Başak Burcu : 23 Ağustos ile 22 Eylül arasında doğanlar başak burcudur. Çok disiplinlilerdir ve çalışkandırlar. Fakat cesaretsiz ve çekingendirler. Yazar ve gazeteci olabilirler. Akrep, aslan ve kova burcuyla pek anlaşamazken, oğlak ve boğa burçlarıyla iyi geçinirler.

Terazi Burcu : 23 Eylül ile 22 Ekim arasından doğanlar terazi burcudur. Gösterişe önem veren bu burçtakiler adalet duygusu gelişmiş insanlardır. Ressam veya müzisyen olabilirler. Oğlak, Koç ve Yengeç burçlarıyla pek anlaşamazlar. İkizler ve kova burcuyla iyi anlaşmaktadırlar.

Akrep Burcu : 23 Ekim ile 21 Kasım arasına doğanlardır. Sezgileri yüksek olan akrepler fedakarlardır fakat acıma duyguları azdır. Yengeç ve balık burcuyla iyi anlaşırlarken aslan ve boğa burcuyla anlaşamazlar.

Yay Burcu : 22 Kasım ile 21 Aralık arasında doğanlar yay burcudur. Heyecanlı ve cömert kişilerdir. Fakat olumsuz özellik olarak başkalarını küçümsemelerini gösterebiliriz. Yöneticilik veya müdürlük yapabilirler. Aslan ve Koç burcuyla iyi anlaşırlar.

Oğlak Burcu : 22 Aralık ile 21 Ocak arasında doğanlardır. Mantık sahibi, sabırlı ve kararlı insanlardır. Fazla meraklı oluşlarıyla dikkat çekerler. Başak ve Boğa burcuyla iyi anlaşırlar.

Kova Burcu : 22 Ocak ile 19 Şubat arasında doğanlar kova burcudur. Özgür ruhludurlar ve sağ duyuludurlar. Fakat paraya önem verirler ve çok ihmalkarlardır. Terazi ve ikizler burcuyla iyi anlaşırlarken akrep, boğa ve aslan burçlarıyla pek anlaşamazlar.

Balık Burcu : 20 Şubat ile 20 Mart arasında doğanlar balık burcu olurlar. Duygusallıklarıyla ön plana çıkan balık burçları aynı zamanda şefkatli ve idealist kişilerdir. Daima kendilerini küçük görürler. Akrep ve yengeç burçlarıyla iyi anlaşırlar. Başak ve İkizler burcuyla çokta iyi anlaşamazlar.