8.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama 2019

8. sınıfta okuyan öğrencinizin takdir teşekkür belgesi almaya hak kazanıp kazanmadığını öğrenmek için aşağıdaki derslerin karşılarına öğrencinin dönem sonu puanını yazarak hesapla butonuna basınız. Öğrencinizin dönem sonu ağırlıklı not ortalaması hesaplanarak bu ortalamaya göre hangi belgeyi almaya hak kazandığı size gösterilecektir.

8. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA
Türkçe
Matematik
Fen ve Teknoloji
İnkilap Tarihi
Yabancı Dil
Din Kültürü
Görsel Sanatlar
Müzik
Beden Eğitimi
Teknoloji ve Tasarım
SEÇMELİ DERSLER
8.sınıf taktir teşekkür hesaplama

Not: Eğer öğrencinin aldığı dersin karşısındaki puan kısmını boş bırakırsanız hesaplama aracı bu dersin puan karşılığını sıfır olarak alacaktır.

8. Sınıf Ağırlık Not Ortalaması Nasıl Hesaplanmaktadır?

Sekizinci sınıfa okuyan öğrencinin dönem sonundaki ağırlıklı not ortalaması hesaplanırken öğrencinin bir dersten aldığı dönem sonu puanına ve o dersin haftalık ders saati sayısına bakılmaktadır. Hesaplama işlemi yapılırken dersin dönem sonu puanı ile haftalık ders saati sayısı çarpılmaktadır. Bu işlen öğrencinin dönem içinde gördüğü tüm dersler için yapılmaktadır. Bulunan bu değerler toplanır ve derslerin haftalık ders saatleri sayılarının toplamına bölünür. Bu şekilde öğrencinin dönem sonu ağırlıklı not ortalaması bulunmaktadır.

8. Sınıftaki Seçmeli Derslerin Dönem Sonu Ağırlıklı Not Ortalamasına Etkisi Var mıdır?

Evet etkisi vardır. Dönem sonu ağırlıklı not ortalaması hesaplanırken öğrencinin seçmeli derslerden aldıkları puanlarda hesaba katılmaktadır.

8. Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

Sekizinci sınıfta okuyan bir öğrencinin takdir belgesi veya teşekkür belgesi alabilmesi için belirli şartlar vardır. Bu şartlardan en önemlisi öğrencinin Türkçe dersinin 55,00 puandan aşağı olmaması gerekmektedir. Ayrıca diğer derslerden herhangi birinin 45,00 puanın altında olması durumunda da takdir belgesi veya teşekkür belgesi alamamaktadır. Öğrenci bu şartları sağladıktan sonra ortalaması 70,00 ile 84,99 puan arasında olanlara teşekkür belgesi verilmektedir. Eğer dönem sonu ortalaması 85,00 ile 100 puan arasında olursa da takdir belgesi verilmektedir.

Dönem Sonu Ortalaması 85,50 ile 85,99 Puanı Arasında Olanlar Takdir Belgesi Alabilirler mi?

Öğrencinin dönem sonunda takdir belgesi alabilmesi için dönem sonu ortalamasının 85,00 ile 100 puan arasında olması gerekmektedir. Takdir teşekkür hesaplamalarında yukarıya yuvarlama yapılmadığı için 84,50 puan ile 84,99 puan arasında puanı olanlar takdir belgesi alamazlar. Öğrencinin ortalamasının tam olarak belirtilen puan aralıklarında olması gerekmektedir.

1 1 1 1 1 Oylar 5.00 (1 Oy)