İmam Hatip 7.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama 2019

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıfta okuyan öğrencinizin dönem sonu not ortalamasını ve hangi belgeyi aldığını öğrenmek için aşağıda listelenen derslerin karşısındaki puan kısmına dersin dönem sonu puanını yazarak hesapla butonuna basınız.

7. SINIF İMAM HATİP TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA
Türkçe
Matematik
Fen ve Teknoloji
Sosyal Bilgiler
Yabancı Dil
Din Kültürü
Görsel Sanatlar
Müzik
Beden Eğitimi
Teknoloji ve Tasarım
Kur'an-ı Kerim
Arapça
Hz. Muhammed'in Hayatı
Temel Dini Bilgiler)
SEÇMELİ DERSLER
7.sınıf imam hatip taktir teşekkür hesaplama

Not: Eğer dersin karşısındaki puan alanını boş bırakırsanız hesaplama aracı bu dersin puanını sıfır olarak alacaktır. Lütfen puan değeri olarak 0 ile 100 arasında bir değer giriniz.

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıf Ağırlıklı Not Ortalaması Nasıl Hesaplanmaktadır?

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıf öğrencilerinin dönem sonu ağırlıklı not ortalaması hesaplanırken öğrencinin dersten aldığı dönem sonu puanı ile o dersin haftalık ders saat, sayısı çarpılır ve bu işlem dönem içinde alınan bütün dersler için tek tek yapılır. Çıkan sonuçlarda toplanarak tüm derslerin haftalık ders saatleri sayılarının toplamına bölünür. Bu şekilde öğrencinin dönem sonu ağırlıklı not ortalaması bulunur.

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıfta Görülen Seçmeli Derslerin Ağırlıklı Not Ortalamasına Etkisi Var mıdır?

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıf öğrencisinin gördüğü seçmeli derslerin ağırlıklı not ortalamasına etkisi vardır. Ağırlıklı not ortalamasının nasıl hesaplandığını yukarıdaki yazımızda anlatmıştık. Seçmeli derslerinde dönem sonu puanları bu hesaba dahil edilmektedir.

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıfta Takdir Teşekkür Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıfta takdir teşekkür hesaplaması yapılırken bazı şartlar vardır. Bu şartlar öğrencinin Türkçe dersinden dönem sonu ortalamasının 55,00’den aşağı olmaması gerekmektedir. Diğer derslerden de ortalaması 45,00’den aşağı olmaması şartı vardır. Bu şartları sağlayan bir öğrencinin dönem sonu ortalaması 70,00 ile 84,99 arasında olanlar teşekkür belgesi almaya hak kazanmaktadır. Eğer dönem sonu ortalaması 85,00 ile 100 puan arasında olursa takdir belgesi almaya hak kazanır.

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıfta Dönem Ortalaması 69,50 ile 69,99 Puan Arasında Olanlar Teşekkür Belgesi Alabilirler mi?

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıfta öğrenciler için takdir teşekkür hesaplaması yapılırken yukarı doğru bir yuvarlama yapılmamaktadır. Bu nedenle de dönem sonu puanı 69,50 ile 69,99 puan arasında olanlara teşekkür belgesi verilmemektedir. Teşekkür belgesinin alınabilmesi için dönem sonu ortalamasının 70,00 puan ile 84,99 puan arasında olması şarttır.

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıfta Dönem Ortalaması 84,50 ile 84,99 Puan Arasında Olanlar Takdir Belgesi Alabilirler mi?

İmam Hatip Lisesi 7. Sınıfta öğrenciler için takdir teşekkür hesaplaması yapılırken yukarı doğru bir yuvarlama yapılmamaktadır. Bu nedenle de dönem sonu puanı 84,50 ile 84,99 puan arasında olanlara teşekkür belgesi verilmemektedir. Teşekkür belgesinin alınabilmesi için dönem sonu ortalamasının 85,00 puan ile 100 puan arasında olması şarttır.

1 1 1 1 1