6.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama 2019

Aşağıdaki hesaplama aracını kullanarak 6. Sınıfta okuyan öğrencinizi takdir teşekkür hesaplamasını yapabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıda listelenen derslerin karşısındaki puan kısmına o dersin dönem sonu ortalamasını yazmanız ve hesapla butonuna basmanızdır.

6. SINIF TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA
Türkçe
Matematik
Fen ve Teknoloji
Sosyal Bilgiler
Yabancı Dil
Din Kültürü
Görsel Sanatlar
Müzik
Beden Eğitimi
Bilişim Teknolojileri
SEÇMELİ DERSLER
6.sınıf taktir teşekkür hesaplama

Not: Eğer her hangi bir dersin karşısındaki puan kısmını boş bırakırsanız hesaplama aracı o dersin puan değerini sıfır olarak alacaktır. Girmeniz gereken puan aralığı 0-100 arasındadır.

6. Sınıf Ağırlıklı Not Ortalaması Nasıl Hesaplanmaktadır?

Altıncı sınıfta okuyan bir öğrencinin dönem sonu ağırlıklı not ortalaması hesaplanırken öğrencinin dönem içinde aldığı ders puanları o derslerin haftalık ders saatlerine çarpılır ve çıkan sonuçlar toplanır. Bu toplam sonuçta alınan tüm derslerin haftalık ders saati sayılarının toplamına bölünür. Bu şekilde çıkan sonuç altıncı sınıfta okuyan öğrencinizin dönem sonu ağırlıklı not ortalamasını verir.

6. Sınıfta Seçmeli Derslerin Ağırlık Not Ortalamasına Her Hangi Bir Etkisi Var mıdır?

Evet vardır. Altıncı sınıf öğrencinin dönem sonu ağırlıklı not ortalaması hesaplanırken dönem içerisinde alınan seçmeli derslerde hesaba katılmaktadır.

6. Sınıfta Takdir Teşekkür Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

Altıncı sınıf öğrencisinin takdir teşekkür hesaplaması yapılırken dönem sonu not ortalamasına bakılmaktadır. Dönem sonu not ortalamalarına göre takdir belgesi veya teşekkür belgesi almaya hak kazanmaktadır. Takdir veya teşekkür belgesi alınabilmesi için en temel şart öğrencinin Türkçe dersi dönem sonu ortalamasının 55,00 puandan aşağı olmaması gerekmektedir. Diğer derslerin dönem sonu ortalamalarının 45,00’den aşağı olmaması şartı vardır. Bu şartları sağlayan altıncı sınıf öğrencilerinden dönem sonu ortalamaları 70,00 puan ile 84,99 puan arasında olanlara teşekkür belgesi verilirken, puanı 85,00 ile 100 puan arasında olanlara ise takdir belgesi verilmektedir.

Dönem Sonu Ortalaması 69,50 ile 69,99 Puanı Arasında Olanlar Teşekkür Belgesi Alabilirler mi?

Altıncı sınıf öğrencisinin dönem sonunda teşekkür belgesi alabilmesi için dönem sonu ortalamasının 70,00 ile 84,99 puan arasında olması gerekmektedir. Takdir teşekkür hesaplamalarında yukarıya yuvarlama yapılmadığı için 69,50 puan ile 69,99 puan arasında puanı olanlar teşekkür belgesi alamazlar.

Dönem Sonu Ortalaması 84,50 ile 84,99 Puanı Arasında Olanlar Takdir Belgesi Alabilirler mi?

Altıncı sınıf öğrencisinin dönem sonunda takdir belgesi alabilmesi için dönem sonu ortalamasının 85,00 ile 100 puan arasında olması gerekmektedir. Takdir teşekkür hesaplamalarında yukarıya yuvarlama yapılmadığı için 84,50 puan ile 84,99 puan arasında puanı olanlar takdir belgesi alamazlar.

1 1 1 1 1 Oylar 2.67 (3 Oylar)