İmam Hatip 5.Sınıf Takdir Teşekkür Hesaplama 2019

İmam Hatip Lisesi 5. Sınıfta okuyan öğrencinizin dönem sonu not ortalamasını ve bu ortalamaya bağlı olarak hangi belgeyi aldığını öğrenmek için aşağıdaki hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Aşağıda listelenen derslerin karşısındaki puan kısmına o dersin dönem sonu puan ortalamasını yazarak hesapla butonuna basınız.

5. SINIF İMAM HATİP TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA
Türkçe
Matematik
Fen ve Teknoloji
Sosyal Bilgiler
Yabancı Dil
Din Kültürü
Görsel Sanatlar
Müzik
Beden Eğitimi
Bilişim Teknolojileri
Kur'an-ı Kerim
Arapça
Hz. Muhammed'in Hayatı
Temel Dini Bilgiler)
SEÇMELİ DERSLER
5.sınıf imam hatip taktir teşekkür hesaplama

Not : Eğer desin karşısındaki puan kısmını boş bırakırsanız hesaplama aracı o dersin puanını sıfır olarak alacaktır.

İmam Hatip Lisesi 5. Sınıf Ağırlıklı Not Ortalaması Nasıl Hesaplanmaktadır?

İmam Hatip Lisesinde okuyan 5. Sınıf öğrencilerinin dönem sonu ağırlıklı not ortalaması hesaplanırken öğrencinin dersten dönem sonun puanı ve o dersin haftalık ders saati sayısı çarpılır ve bu işlem öğrencinin dönem içinde aldığı tüm dersler için tek tek yapılır. Çıkan sonuçların toplamı dönem içinde alınan derslerin haftalık ders saati sayılarının toplamına bölünür. Bu şekilde öğrencinin dönem sonu not ortalaması bulunur ve bu puana göre hangi belgeyi alacağı belirlenir.

İmam Hatip Lisesi 5. Sınıfta Görülen Seçmeli Derslerin Ağırlıklı Not Ortalamasına Bir Etkisi Var mıdır?

Evet vardır. Dönem sonu ağırlıklı not ortalaması bulunurken yapılan hesaplamaya seçmeli derslerin de dönem sonu puanları dahil edilmektedir.

İmam Hatip Lisesi 5. Sınıfta Takdir Teşekkür Hesaplaması Nasıl Yapılmaktadır?

İmam Hatip Lisesi 5. Sınıfta takdir teşekkür hesaplaması yapılırken öğrencinin dönem sonu not ortalamasına bakılmaktadır. Öğrencinin dönem sonu not ortalamasına göre Türkçe dersinin 55,00 puanının altında ve diğer derslerinde 45,00 puanın altında olmaması gerekmektedir. Öğrenci bu şartları sağladığı takdirde dönem sonu not ortalaması 70,00 ile 84,99 puan arasında olursa teşekkür belgesi alabilir. Eğer dönem sonu puanı 85,00 ile 100 puan arasında olursa da takdir belgesi alabilir.

İmam Hatip Lisesi 5. Sınıfta Dönem Ortalaması 69,50 ile 69,99 Puan Arasında Olanlar Teşekkür Belgesi Alabilirler mi?

Hayır alamazlar. Bunun nedeni de İmam Hatip Lisesi 5. Sınıfta takdir teşekkür hesaplaması yapılırken yukarı doğru yuvarlama yapılmamaktadır. Öğrencinin teşekkür alabilmesi için öncelikle gerekli şartları sağlaması gerekiyor ve daha sonra dönem sonu ortalamasının 70,00 ile 84,99 puan arasında olması gerekiyor.

İmam Hatip Lisesi 5. Sınıfta Dönem Ortalaması 84,50 ile 84,99 Puan Arasında Olanlar Takdir Belgesi Alabilirler mi?

Hayır alamazlar. Bunun nedeni de İmam Hatip Lisesi 5. Sınıfta takdir teşekkür hesaplaması yapılırken yukarı doğru yuvarlama yapılmamaktadır. Öğrencinin takdir belgesi alabilmesi için öncelikle gerekli şartları sağlaması gerekiyor ve daha sonra dönem sonu ortalamasının 85,00 ile 100 puan arasında olması gerekiyor.

1 1 1 1 1 Oylar 1.00 (1 Oy)